Určite ste už vo svojom živote prišli na to, že zlaté pravidlo, ktoré nás rodičia či spoločnosť učila, že muži neplačú, je výmysel. Vďaka zakoreneniu tohto príslovia sa však mnoho mužov uzatvorí a nedokáže prejaviť svoje city bez toho, aby sa hanbili. Ako to teda spraviť, aby chlapi ostali chlapmi aj pred druhými?
Byť autentický a úprimný sa často vypláca. Nikto sa nedokáže donekonečna pretvarovať a to platí hlavne pri vážnych veciach. Žiadna žena by totiž nechcela chlapa bez názoru a energie. Mať čo povedať a vyjadriť pri tom aj svoje pocity je pre mnohé ženy plus. Vnímajú to ako otvorenie sa a dokážu vás lepšie pochopiť, akoby ste sa mali hnevať a nadávať. Do akej miery sa chcete vyžalovať? To záleží na vás, ale majte na pamäti, že ženy si inštinktívne hľadajú ochrancu. Tým ale nemusíte byť vždy a ani byť v strehu, aby vás nikto nevidel ináč ako s vašou obvyklou maskou.
Nebuďte malicherný
Všímať si príliš svoje ego a nebodaj ho ešte počúvať nikdy nerobí dobrotu. Je nutné rozlišovať medzi úprimnosťou a mužskou ješitnosťou. Pre druhých je oveľa jednoduchšie reagovať podráždením, ak sa radíte svojím prospechom. Pripomína to ženskú energiu a to mnohých odrádza. Na to, aby ste mohli v pokoji vyjadriť svoje city je nutné mať určitý rozhľad, čo sa týka vašej situácie. Inteligentne podaná informácia sa oveľa lepšie prijme v spoločnosti ako zhluk nezrozumiteľných emócii a bludov.
Ak sa za každých okolností snažíte vyvarovať prejaveniu citov, porozmýšľajte nad svojím detstvom. Je možné, že vaši rodičia pri hádkach komunikovali nesprávne a vy ste od nich pochytili nielen nesprávne návyky pri riešení konfliktov, ale aj zdedenú hanbu, pretože sa takýmto situáciám chcete vyhnúť. Nič to však nemení na tom, aby ste sa dokázali ovládať a vyjadriť sa po svojom. Či už v športe, umení alebo aj rozhovormi s kamarátmi a s rodinou. Často krát totiž mužská emocionálnosť vyjadruje zrelosť, ak je spojená s racionálnym uvažovaním.